Adopt Srebrenica Adopt Srebrenica Međunarodna sedmica 2008 Program

Lideri Projekta Historija projekta Adopt Srebrenica Međunarodna sedmica 2011 Međunarodna sedmica 2010 11 juli Ne Zaboravimo Međunarodna sedmica 2009 Međunarodna sedmica 2008
Program
Međunarodna sedmica Radionica - Klovnovi u gradu kreativne radionice Fotografska izložba Priče i muzika Motus Danza
Međunarodna sedmica 2007 O Srebrenici i o Bosni Kontakti Nagrada Alexander Langer 2015 - motivacija Alexander Langer
(28) (52) (14) (26) adopt Srebrenica Group (6) as / Dozivite Srebrenica 2010 (3) Bz-Dayton -Meeting Trento 06-16 (15) Bz-Dayton Culture 06.17 (6) Bz-Dayton Eurac 15.06 (5) Bz-Dayton faces (10) Bz-Dayton Master Meeting 06.17 (13) Bz-Dayton Meeting with local institutions 06.16 (2) Bz-Dayton-Conference 06.17 (17) Internac. Sedmica 2008 (37) Internacionalna sedmica 2007 (9) Internacionalna sedmica 2014 (52) medunarodma sedmica 2008-2 (17) Medunorodna Sedmica 2011 (36) Srebrenica - Potocari 11.7.2007 (9) Srebrenica 11.7.2005 (9) Srebrenica 11.7.2005 (4) Srebrenica 11.7.2006 (6) srebrenica-mars mira 2010 (8) Tuzla 07.2006 (9) Tuzla- Modena City Ramblers (4) Tuzlanska amica (13)

Life and voices in Srebrenica - Program sedmice

21.8.2008., Fondacija Alexander Langer Stiftung

Program

 

Nedjelja 24ti  Avgust

 

Dolazak ujutro u Srebrenicu i smještaj učesnika

 

14.00 – 16.00             Dječije igre i radionice,

 

14.30 – 16.00  Predstavljanje Međunarodne Sedmice i Srebrenice

 

16.00               Ceremonija otvaranja – Dom kulture

Govori dobrodošlice lokalnih vlasti i organizatora

Nastup muzičke sekcije dječijeg pozorišta Srebrenica

“Srebrenica Drum Orkestra”

Otvaranje foto izložbe “U mojim očima”

“Jedan korak dalje” pozorišno – plesna predstava Motus Danza, Siena - Italija   

 

 

Ponedjeljak 25ti  Avgust

 

8.00 – 10.00             (fakultativno) Slobodan prostor za radionice i promotivne aktivnosti

 

10.00 – 12.00 Posjeta Memorijalnom centru Potočari                        

 

12.30 – 14.00 Organizovan ručak u Srebrenici

 

14.00 – 18.30  Posjeta centru Srebrenice: grad, džamija, pravoslavna crkva, katolička kapela.  

                                       

20.30               “Životi su čuli o tome” video o manjinama Poljaka u Bjelorusiji- Dom kulture

Debata sa Ksenijom Konopek i Michalom Moniuszko - Pogranicze Fondacija, Poljska - i Vesnom Teršelić, Documenta – Centar za suočavanje s prošlošću, Zagreb


Utorak 26ti  Avgust

 

8.00 – 10.00             (fakultativno)  Slobodan prostor za radionice i promotivne aktivnosti

 

10.00 – 16.00           Posjeta Sućeskoj i sastanak sa lokalnom zajednicom

                      

17.00 – 18.30           Fudbalska utakmica- Školsko igralište

 

20.30           Video o Aleksandru Langeru (Alexander Langer) i aktuelnost njegovih mišljenja -   Dom kulture

Debata sa Fabio Levi, Fondacija Alexander Langer

Marijana Grandits, bivša direktorica Pakta stabilnosti za Jugoistočnu Evropu

Rada Žarković, zadruga Insieme, Bratunac

 

Srijeda 27mi Avgust

 

08.00 – 10.00 (fakultativno) Slobodan prostor za radionice i promotivne aktivnosti

 

10.00 – 18.00 Ekskurzija na jezero Perućac, roštiljada, predviđeni obilazak prirodnim bogatstvima

 

20.30             Koncert - Omladinski centar

                “Između vatre i tišine”, koncert Baobab Internacionalni Orkestar, Pescara, ITA

 

 

Četvrtak 28mi Avgust

 

8.00 – 10.00             (fakultativno) Slobodan prostor za radionice i promotivne aktivnosti

 

10.00 – 16.00             Posjeta Bratuncu i sastanci sa zadrugom Insieme i Omladinskim centrom Odisej

 

17.00 – 19.30  Video “Krug sjećanja”  spomenici u bivšoj Jugoslaviji iz II svjetskog rata -   Dom kulture

Debata sa Mirsadom Tokačom, direktorom Istraživačko dokumentacionog Centra Sarajevo i Andreom Rossiniem, autorom

20.00 – 21.00  “Vrijeme zabave”, balkanske priče i muzika, Roberta Biagiarelli i MaxMaber Orkestar- Dom kulture

 

 

Petak 29ti Avgust

 

09.00 – 13.00            Međunarodna konferencija “Od Srebrenice do Brisela: Europa kakvu želimo”- Dom  

                       kulture

                        I Panel – Izgradnja Europe: budućnost dolazi iz prošlosti

                       II Panel –Izgradnja Europe: uloga građana

                      

                       Govornici koji su potvrdili učešće:Vedran  Džihić, Centar za evropske integracije

                        strategije – Beč – Sarajevo; Franco Juri, novinar – Ljubljana, Olja Homa, Građanski 

                        pakt za Jugoistočnu Evropu, Novi Sad; pismeno saopštenje od Marieluise Beck,

                        Parlament Njemačke.

 

 

16.00 – 18.00  Evaluacija učesnika i budući angažman- Dom kulture

 

 

20.30               Koncert i oproštajna zabava na Guberu

 

 

 


RADIONICE

 

Slobodne radionice će biti organizovane za učesnike i lokalne ljude:

 

Govor tijela preko granica, Simona Cieri – Motus Danza ( 23.08., 2 sata)

 

Klovnovi u gradu, Chiara Visca ( 21. – 24. 08, 4 sata na dan)

 

Videoklip u Sućeskoj, Camilla Notarbartolo (20. – 23.08., 6 sati na dan) – za tinejdžere

 

Učenje hodajući: šetači, Marzia Bisognin (25., 26. i 28.08., 2 sata na dan)

 

Narodni plesovi iz Srebrenice, Suljo Jelkić (26. – 29.08., 2 sata na dan) – plaća se

 

Žene iz Srebrenice i susjedstva upoznaju jedne druge, Lalla Golfarelli (27.08., 4 sata)

 

Sedmica za nove medije – Srebrenica 2008, Jedan Svijet Jugoistočna Evropa (cijelu sedmicu)

 

Aktivnosti za djecu u saradnji sa Italijanskom kooperacijom iz Sarajeva:

 

Lutkarsko pozorište: Hamica Nametak (25., 26.08., 6 sati na dan)

 

Slikarska radionica, Radenko Đorđević (28. i 29.08., 6 sati na dan)

 

Ludobus, dječije aktivnosti u selima u organizaciji Ambasade Lokalne Demokratije Zavidovići, Muzičari bez granica Srebrenica i Sportski savez Sarajevo uz podršku EducAid, Nexus i PeaceGames.

 

 

pro dialog